Domov XXX

Tipy pre prácu s PC

Tip: Máte veľa obľúbených položiek? Usporiadajte si ich!

Ak patríte k ľuďom, ktorí si pri surfovaní po internete často ukladajú prehliadané stránky medzi obľúbené, resp. medzi záložky, možno sa aj Vám už stalo, že ste zrazu zistili, že tých obľúbených stránok je akosi priveľa a strácate v nich prehľad.

Našťastie, internetové prehliadače nám dávajú možnosť si obľúbené stránky usporiadať. Možno ich nielen presúvať (pomocou myši), ale záložky si môžeme aj premenovať, a dokonca si môžeme vytvárať aj skupiny obľúbených položiek. Po ich usporiadaní môže náš prehliadač vyzerať podobne ako na prvom obrázku.

obrázok: časť prehliadača s užívateľskými zložkami obľúbených položiek

Pre prácu v paneli obľúbených položiek je výhodné používať počítačovú myš.
Napríklad v prehliadači Mozilla kliknem pravým tlačidlom myši (PTM) na niektorú z obľúbených položiek, zvolím Nová zložka a napíšem jej názov. Po potvrdení mám prázdnu novú zložku, do ktorej si myšou presuniem niektoré obľúbené stránky. Takto si môžem vytvoriť samostatné zložky napríklad pre tipy z oblasti práce s počítačom, pre výučbu cudzieho jazyka, či pre články z oblasti, ktorá ma zaujíma.

obrázok: časť prehliadača pred usporiadaním položiek

Ak mám vytvorenú nejakú zložku a zistím, že ju potrebujem premenovať, stačí na ňu kliknúť pravým tlačidlom myši, zvoliť Vlastnosti a napísať nový názov.

Podobne si možno usporiadať aj obľúbené položky v programe Internet Explorer. Obľúbené položky možno spravovať nielen na paneli Obľúbené položky, ale aj v menu s rovnakým názvom.

Jednotlivé položky možno aj premenovať, prípadne aj zoradiť podľa názvu.


Ďalšie tipy pre prácu s PC...

www.admi-sluzby.sk